Úvod » Diskuze

Diskuze

Jméno:
Jste zaregistrován? Přihlašte se.
Text:
:))) :) ;) :| :((( :( :L 8| X| (devil) (boss) (omg) (smoke) (time) (beer) (light) (hearth) (letter) (foto) (kiss)
Osobní profil šéba 68 | 23.04.2014 11:51
.....a to je jedna z dost důležitých věcí, o které jsem chtěl na další schůzi mluvit a to, zda se můžou vůbec stanovy sdružení upravit, protože .......pak přijde na schůzi málo lidí a tady vše do předu probírat....není na to tady prostor
Jsou samozřejmě další nemálo důležité body, které by se měly,....no musí řešit, ale zase, rozepisovat se tady...
pokud zbyde čas na brigádě a já doufám že trochu by mohlo, můžeme prodiskutovat, které body se na schůzi budou řešit, dá se to na web, s dosti velkým časovým předstihem, navrhuji vybrat vhodné zařízení, či místnost ( hospoda, kam v týdnu chodí málo lidí, aby na to byl klid, nebo sklepní místnost na schůze družstev, u nás v Říčanech to tak funguje, jestli by to šlo třeba v Petrovicích, nebo někde poblíž nevím, ale to můžeme zjistit a teprve potom jít na pivo) a kdo má opravdu zájem jak to ve sdružení funguje a nebýt jen členem, čas si udělá a přijde
Osobní profil Tomex (neregistrovaný) | 23.04.2014 10:27
Přesně tak Liborsone, problem ale je ze nadpolovicni vetsina se jeste nikdy nesesla, cili by se nikdy nic neodhlasovalo nevyresilo. Rozhodnuti ktera padnou z jakehokoli poctu na schuzy a budou nelibe clenum doufam donuti cleny na ty schuze chodit v opacnem pripade ja povazuji neucast jako dani duvery tem kteri prijdou a hlasuji a musim pak prijmout jejich rozhodnuti.
Osobní profil Liborson | 23.04.2014 9:10
... ale usnaseni schopna schuze vyzaduje nadpolovicni vetsinu clenu prece. to neni o tom, ze si to predstavenstvo mezi sebou dohodne a hotovo. at uz jde o cokoliv, treba o druhy traktor.

A ohledne sekaci techniky - mam k pujceni listovku MF70. zaber 1.4 metru. jen ji musim dat dohromady a to na tenhle vikend nestihnu.
Osobní profil monk | 23.04.2014 8:29
Liborson, tomex: ja se ale neopiram do seby, vadi mi ten pristup. Z myho pohledu de o prachy clenu smetaku. Pokud to chcete probirat az na schuzi a myslite, ze to nejde, tak ok,ale nemelo by to se na stejny schuzi odhlasovat. To je jak kdyby tu nekdo nadhodil jednou vetou ze koupime dalsi traktor, vic k tomu nerek a na prvni schuzi by se 10 lidi dohodlo ze ho koupime a ostatni maj smolika... nechme to bejt, pokud si myslite, ze tenhle pristup je spravnej a sem jedinej komu to vadi
Osobní profil Liborson | 22.04.2014 22:32
Monku, sorry ale myslim, ze ses oprel do nespravneho cloveka. Seba resi vse, co dela s cleny predstavenstva. Navrh na odmeny je vec kterou zde nadhodil k projednani. Vic info k tomu neni a proto vic info ted nikdo nedostane.
Ohledne posledni velke brigady s grilovanim to nebylo na Sebuv popud, ale snazil se udelat to tak, aby to bylo fajn, kdyz jsme si to odsouhlasili.
Osobní profil Tomex (neregistrovaný) | 22.04.2014 15:03
Monku schuze so od toho aby se takove veci resily, kdo nepride strati moznost se vyjadrit tecka.
Posledni schuze byla dost debatujici nez se neco odhlasovalo trvalo to, nevim kde beres informace o rychlem odhlasovani cehokoli...
Osobní profil Tomex (neregistrovaný) | 22.04.2014 15:02
Z nejakeho duvodu mi nejde se prihlasit k webu
Osobní profil monk (neregistrovaný) | 22.04.2014 13:47
sebo, dekuji ti, ze si se konecne rozepsal

jen par strucnyhc bodu, at je tu prostor vyuzitej efektivne:

1) zminujes naklady, ktery si do jednotlivejch cinnosti davas a ty sou prece vzdycky proplacene (na zaklade uctenky), na tom se prece nic nemeni, nebo ano? nove si tu ale zminoval "rezijni naklady", chtel jsem vedet co se pod tim skryva

2) resit takovyhle veci na schuzi v hospode, kde prijde 10 lidi na pivo a rychle se vsechno odhlasuje mi v tomhle pripade neprijde to pravy. meli by se o tom dozvedet vsichni ze stranek a minimalne mit prostor se nad navrhem predstavenstva zamyslet driv, nez se pujde neco rychle odhlasovat

3) za posledni dva roky sem byl na vic brigadach nez sam litat na smetaku. verim, ze pochopis, ze mi nezbyva cas resit skokanek. pred zimou sem ho zepredu alespon trochu podlozil, aby nehnil

4) na posledni brigadu sem nevzal pivo z duvodu, ktery sem ti vysvetloval. nebylo misto, bral sem gril, sekacku, dalsi vybavu a psa. puvodne v planu nebyla sekacka. moh sem si tedy vybrat mezi tim, jestli vyhodim pivo, sekacku, nebo psa. nebo narvat psa do basy, coz mi neprislo nejbezpecnejsi. upozornoval sem te na to uz v 8 rano, nez si vyrazil na smetak. volal sem den predtim dalsim lidem, jaky pivo si daj a nikdo krom tebe to neresil. mels velky auto, moh si vzit basu sam, nebo ji moh vzit nekdo min nalozenej. rozumim, ze si chtel udelat brigadu ve velkym stylu, ale z mejch zkusenosti z mnoha brigad by si kazdej mel brat svoje jidlo a piti, je kolem toho zbytecna organizace a trati na tom vzdycky organizator. a jak sem ti uz driv rikal, nejsem povinnej ti nekam vozit pivo
Osobní profil šéba 68 | 22.04.2014 12:10
DEPONIE U ZÁVORY:
Získal jsem kontakt na hlavního stavbyvedoucího firmy, která provádí práce u Smeťáku, slíbil mi, že u závory zachovají volný prostor pro projetí dodávky.
Doufám, až o víkendu bude brigáda, že to nedopadne jako minule na Pegas akci.
Osobní profil šéba 68 | 22.04.2014 11:08
Odpověď pro MONKA a ostatní členy, kteří mě neznají, či nevědí o co jde:

Monk tady reagoval na moji nedávno napsanou připomínku, ohledně odhlasování nákladů spojených s provozem sdružení a …….
Čekal jsem jaké budou reakce a jediný kdo Monkovi něco k tomu řekl, byl pouze Tomex, a paradoxně ten, kterého se to již netýká.
Tomex řekl prakticky vše, ale neodpustím si, ještě něco málo k tomu doplnit, když mě pan Monk nazývá – AROGANTNÍM.
Ano, jsem někdy a k někomu arogantní, podle toho jak kdo si zaslouží a nebo nechci zbytečně dlouho o něčem diskutovat, mě to prostě nebaví, ale nikdy jsem neřekl, nebo nenapsal, že si něco dohodneme za tvými, či kohokoli zády.
Myslel jsem samozřejmě standartním způsobem, nevím, proč překrucuješ má slova k obrazu svému.

Dovolte mi menší rekapitulaci:

Co se týká konkrétně nákladů na telefony a pod., neboli odměn, napsal jsem to sem, protože jsem dostal impuls od Greena. Říkal mi, že i když se to některým nezasvědceným nemusí zdát, (ty jsi byl v představenstvu Monku a pokud jsi se aktivně podílel na provozu Smeťáku, víš o čem mluvím,ale to nevím, dřív jsem tě neznal) jsou s provozem Smeťáku docela starosti (viz převod účtu z dědka na greena, odepisování na dotazy, administrace webu) a další a další. Pokud si Monku myslíš, že si Green, já, Libor,….nebo jiní, co s tím mají co dočinění, na zajišťování chodu Smeťáku, náhradu nákladů nezaslouží, nebo že snad chceme něco rozhodovat za tvými či vašimi zády, není nic jednoduššího, než věnovat tomu více času, přijít na schůzi a hezky nám to povědět.
A to jsem myslel samozřejmě i na ostatní, od toho ty setkání jsou, aby se věci řešily a dohodly. Tady na webu si můžeme říct nápady, podněty, ale dohodnout se, je tady kolikrát zdlouhavé.
Pokud si sdružení (spolek), nadpoloviční většinou tyto věci odsouhlasí, nemusíme na tebe, či jiné členy čekat, až se někdy dostaví, byť se jim to bohužel nehodí, to není nic osobního, tak to prostě je.
Zápis z poslední schůze měl na starosti Liborson, mám info., že podklady poslal Greenovi a na další schůzi, to bude fungovat předpokládám asi podobně, ale to je spíš obrátil na ně.
Ke zvolení mě do představenstva: bylo mi přiděleno, nežádal jsem, nemusím tam být, pokud si to někdo myslí, velmi rád to Tobě (který si odstoupil), nebo komukoli jinému přenechám, já tam být nemusím, nevidím v tom žádnou výhodu.

Tvá poznámka, že si musíš některé věci domýšlet, se mi HODNĚ NELÍBÍ
a byl to asi i účel :o).

Já bych byl rád Monku, když už mě kritizuješ, abys byl konkrétní, protože si nejsem vědom, že bych něco takového někdy dělal, jak ty říkáš (pokud tím nemyslíš snad tu lávku, kdy jsem si později nechal po dohodě, zaplatit šrouby a dopravu, materiál a práce byla zdarma).
Přesto že to nebylo předem odsouhlasené, zas tak moc jsem si z pokladny nevzal a čas ukázal, že i když prvotní záměr byl na buggy, široká lávka je bezpečnější třeba pro záchranáře, pro maminky s kočárky, rodiny s dětmi, prostě pro všechny.

A můžu dát další příklady jak zřejmě Monk domýšlí:

Veškerá podrobná vyúčtování všech plateb, jako za zapůjčení sekačky, benzín, dopravu apod. má u sebe green, ostatní členové z představenstva by měli o tom také vědět, ale nikdo nic zatím nenamítal, až na tebe.

Přestože jsem členem Smeťáku od r. 2009, až minulý rok jsem se stal, aktivním členem a když říkám aktivním, myslím, že nepřeháním.

Nejdříve jsem se snažil zajistit posekání větší plochy Smeťáku a samozřejmě, aby to bylo co nejlevnější, co času to zabralo, telefonů, zjišťování kontaktů na netu, ježdění autem za lidma, co vlastní tyto stroje atd., neřekl jsem si za to nic, to že to neklaplo, nebyla moje chyba, pán slíbil, ale bohužel …….
Nakonec jsem aspoň část, která se na jaře nepovedla posekat a byla vysoká přes metr, začal sekat bubnovkou (pomáhali i další) v těch pěknejch pářákách a sekal bych a rozšiřoval i dál, ale zase, jak řekli ostatní, jestli by se to stíhalo udržovat, což je taky pravda, tak se rozšiřování letos pozastavilo.
Mluvilo se prý kolik let, že by se hodila nějaká hlína na díry. Do nedávna se vozila hlína kolečkem buď ze zdola, což je docela daleko, nebo se rýpala někde v křovinách......, kromě Tomexe, který šoupl na mohylu jednu fůru, nikdo za ty roky nezvedl ruku a neřekl, já to zařídím.

Navrhl jsem dopravit hlínu na Smeťák a na brigádách rozvážet buď kolečkem, nebo naložit na přívěs za auto, což se o dost urychlí a ušetří nám to čas a práci.
Osobní profil šéba 68 | 22.04.2014 11:07
Zavolal jsem lidem, co dělají zemní práce, náhodou za 1měsíc byla šance ji získat a za cenu dopravy, tak jsem to zařídil a po dohodě s greenem nechal dopravit 4 fůry, za své náklady, jsem si neřekl prakticky nic.
A mohl bych jmenovat další věci, o které se snažím a čas, který do toho vkládám, .……...poslední je nástěnka, byla odsouhlasena na schůzi, kde jsi nebyl, chtěl jsem peníze jen za náklady na materiál a dopravu, za práci jsem nechtěl nic, kluci říkali,
že mi ještě něco dají, ale to nechám na nich :o)
A to nemluvím o tom, že zajišťuju skoro na každou brigádu nářadí a pokud je potřeba, dávám k dispozici i své.

Na stránky jsem tyto informace nepsal a kluci, co chodí na Smeťák to vědí.

Nejsem jediný, kdo na Smeťáku maká – Eskymačko, Liborson, Green, Zuzka, Kupkin,
ty taky jsi přiložil ruku k dílu Monku a daší…..(omlouvám se ostatním, které jsem nejmenoval, asi víte o koho jde), ale myslím si, že na jednoho, za ten 1 rok, jsem zatím toho stihl docela dost.

Píšeš, že by jsi uvítal více info. ? Ano, bylo by to dobré v některých případech, ale tento to rozhodně není, ten se totiž teprve bude probírat!
A mimochodem, né každý jako já, má čas a chuť na webu to probírat, radši se sejde a dohodne.
Ale to ty, jak je drahý čas přece víš, nebo ne?
Ty, kterého jsem požádal minulý rok, před poslední brigádou, že si rozdělíme starosti s tím spojené, že já zajistím gril, nářadí, vozejk, a já nevím co ještě, chtěl jsem po tobě, abys koupil pro všechny na brigádu blbou jednu basu piva…., jsi nakonec řekl, že ti nezbyl čas, řešil jsi sekačku a konec konců proč zrovna ty, by jsi to měl kupovat a co by jsi dělal s prázdnou basou, vždyť bys jí musel asi vrátit……..……možná se Ti nelíbilo, že jsem to po Tobě chtěl zrovna já, ale on nikdo jiný totiž to neřešil a pořád se čekalo, kdo se čeho ujme, až se to řešilo na poslední chvíli :o)

Další příklad Tvých aktivit a času – mluvil si minulý rok o tom, že skokánek ze zpoda bude hnít, že by bylo dobré TO NĚJAK VYŘEŠIT, že je těžký na posouvání, musí k tomu být hodně kluků…….
To je SVATÁ PRAVDA a i jsem Ti dal PODNĚT, jak by to možná šlo a ani by to MOC BY TO NESTÁLO.
Já rozhodně s buggy skokánek nevyužiji, takže spíš je to na lanďákách.
Od té doby jsi to již neřešil, aspoň o tom nevím.

A TO JE TO CO MI VADÍ – pak bývám k takovým lidem AROGANTNÍ, nesnáším slova: BYLO BY DOBRÉ TO UDĚLAT a sklapnou jak kudla.
Proto jsme si mi dva nesedli a pokud to nezměníš, asi ani nikdy nesednem.

A tak si říkám, co ti vlastně na mě vadí??? Že se snažím víc než ty,přesto že je to přínos pro nás pro všechny, že jsem svéráznější, že chci tvrdší metr, aby si nechodil na smeťák každý s kitem, jak se komu zamane a nebo, že nesnáším anarchii, že si za svými názory stojím a snažím se je prosazovat - to ti nevoní?

Neříkám že se to nedá dělat líp¸že mé názory či postoje jsou nejlepší a že to bude takhle a hotovo.
Diskuze je dobrá a potřebná, ale nesmí zůstat jen u toho.
Pokud chce někdo a to teď myslím všeobecně, kohokoliv kritizovat, né měl by, ale musí dokázat, že to vyřeší, či udělá lépe. Samotné řeči nemají za mák cenu.

Shrnuto, podtrženo:
Pokud máš Monku (nebo další) k mé práci, způsobu, či zisku nějaké výhrady, až bude schůze, řekněte to na ní, nebo ti tyto aktivity rád přenechám, a pojď nám, či mě ukázat, jak se to dělá.
Osobní profil monk | 21.04.2014 15:45
tomexi, ja to nerozporuju a souhlasim, ze ti co vykonavaj nejakou extra cinnost pro smetak by ji meli mit proplacenou. pokud to bude davat smysl i v ramci nejakych rezijnich prispevku, tak to podporim, ted ale nevim vubec nic.

1) nevim, jestli je to mysleno jen pro greena a liborsona, nebo pro vsechny cleny predstavenstava, jestli se bavime o vysi 100 kc mesicne, nebo 1000 kc mesicne.
2) jak sem psal, jedna se o penize vsech clenu a tedy velmi citlivou vec, asi by to nemelo bejt odbyty podobne jako nejaky min dulezity hlasovani
3) pokud bych chtel hodne prudit, tak tim ze neprijdu na schuzi, je to jako kdybych se hlasovani zdrzel, tedy vpodstate "nesouhlasil"
4) pristup seby se mi zda velmi arogantni, jako clen predstavenstva by mel informace clenum smetaku poskytovat, ne naopak a uz vubec ne prohlasovat, ze ma nekdo smolika, kdyz se jedna o jeho prispevky

...slo mi jen o vic info, nic vic, tak hezky velikonoce
Osobní profil Tomex | 19.04.2014 9:20
Monku dle meho nazoru, kazdy kdo nepride na schuzy dobrovolne trati moznost cokoli ovlivnit svym hlasem, cize ma smolika. Rezijni naklady na phm atp. je snad jasny, ze se proplati. Osobne si myslim, ze predseda tedy ted green a mistopreceda cize liborson by meli proste mit nejaky plat (adekvatni prostredkum co smetak ma) je to proste prace pro ostatni. Naprosto v kazdem zdruzeni jako to nase je to uplne normalni a motovujici ten cas te praci venovat. Nikdo kdo to nedelal, netusi kolik zdanlive nic sezere casu, telefonovaniho, phm.
Osobní profil monk | 18.04.2014 20:22
seba: to mi nezni jako uplne spravnej pristup a popravde nevim o co se opiras, kdyz tvrdis, ze "muzu mit smolika"... nezapomen na to, ze chces operovat s prispevkama clenu smetaku a jestli sem to pochopil spravne tak na tve rezijni vydaje, ktery predem nejsou schvaleny a nebudou se kontrolovat.

pokud by se neco takovyho melo probirat na schuzi, posli mi prosim obsah predem, tak jak se to standardne dela a nemusim si domejslet co se pod tvym napadem skryva
Osobní profil Tomex | 18.04.2014 16:35
Prudit umi kazdy omluvit se malo kdo
Osobní profil Liborson | 18.04.2014 16:29
Osobní profil Tomex | 18.04.2014 16:14
Jo Cize v tomto bode web se omlouvam, to sem prehlidl!!
Osobní profil Liborson | 18.04.2014 15:58
... na strankach se uz dela. domena www.smetakbanda.cz
Osobní profil Liborson | 18.04.2014 15:57
cau kluci, ctete prispevky:
Green | 25.03.2014 10:29
Osobní profil Tomex | 18.04.2014 13:26
MickeyM - novy web smetaku byl odhlasovan uz na dvou schuzich cize server bude super. Jeste nekdo musi ten web i napsat na to bylo tez odhlasovano nejaky financni balik, jen si nepamatuju kolik to bylo... Asi by fakt bylo uz zahodny zprocesovat dohodle a odhlasovane veci bo jinak o tom zas budem asi akorat znova hlasovat...

Kalendář akcí

« 09 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery